Preloader
Kuyu Suyu Arıtma Sistemi – Kuyu Suyu Yumuşatma Sistemi

Kuyu suyu veya yeraltı sularının yer yüzeyinin çok altına inmesi sonucu hidrofor ile yer altındaki kuyulardaki suların yer yüzeyine çıkarılması ve kuyu suyu arıtma sistemi ile katyonik iyonlar sınıfında bulunan kalsiyum ve magnezyum su içerisinde eriyik halde olduğunda kuyu suyu bunu kendine benzetmektedir. Bu da kuyu suyunun sertliğini belirleyen faktörlerin en önünde gelmektedir. Sert kuyu suları imalat ve ticari üretim kullanımlarında tesisatlarda ve su ile çalışan çamaşır hane makinesi endüstriyel mutfaklarda buz, kahve çay kazanı su arıtmalı sebil soğutma makinesi La Cimbali, Espresso, Kahve Makinası gibi cihazlara onarımı güç ve zor zararlar vermektedir. Bakım zamanları geldiğinde kuyu suyu arıtma sistemi periyodik olarak bakımların istenilen gününde, istenilen saatinde herhangi bir müdahalede bulunmaksızın otomatik olarak kendiliğinde rejenerasyon işlemini tam zamanında gerçekleştirir. Kuyu Su Arıtma, Kuyu suyu sodaj suyu arıtma Kuyu suyunda içme suyu elde etme.


Volümmetrik Kontrol

Kuyu suyunun geçen suyun miktarını, cihaz üzerinde bulunan bir sayaç vasıtası ile ölçümleyerek daha önceden programlanmış veya set edilmiş rejenerasyon miktarına geldiğinde otomatik olarak üniteyi rejenerasyona işlemine tabi tutar.


Tandem Su Yumuşatma Sistemi

Tandem Kuyu su yumuşatma sistemi 24 saat kesintisiz su tüketen endüstriler ve çok yüksek sertlik değerine sahip suların sertliğinin giderilmesinde son derece fiyat olarak uygun ve en ekonomik sistemlerdir, Tandem yumuşatma sistemlerinde kullanılan tüm kontrol valfleri servis, rejenerasyon ve ters yıkama işlemlerini otomatik olarak yapmaktadır. Tandem yumuşatma sistemleri kapasiteye göre çalışan valf sisteminden gelen sinyallerle yönetilir. Yumuşatma tanklarından biri ters yıkama yaparken diğeri yumuşatma işlemine devam eder bu şekilde yumuşatma işlemi kesintisiz sürekli gerçekleşir.


Yumuşatma Sistemleri

Kuyu Sularının içerisindeki çözünmüş halde bulunan kalsiyum magnezyum iyonları suda kireç taşı sertliğine ağır metallere sebep olmaktadır. Bu nedenle Sudaki sertliğin giderilmesi,ve içme sularının yumuşatılması ayrıca suyun tadını da iyileştirmesini sağlar. Yumuşatma sistemlerinde iyon değiştirici reçine ile sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonları alınarak yumuşaklık sağlanmaktadır. Kuyu Suyu ve Atık su arıtma yumuşatma kuyu suyu yumuşatma tandem yumuşatma havuz su arıtma endüstriyel reverse osmosis sistemleri kimyasalları yedek malzeme servis bakım montaj ve destek hizmetleri. Endüstriyel kuyu suyu proje içme su arıtma sistemleri dış. tic. ltd. şti.