Preloader

MEKANİK FİLTRELER


Suyun istenilen mikronlarda arıtılmasını sağlayan pp malzemeden yapılmış içindeki torba sayesinde suda ki bütün pas, tortu, partikül, kum vb. maddelerin torba içerisinde tutularak arıtılmasını sağlayan filtre sistemidir.

PVC TORBA FİLTELER

PVC TORBA FİLTELER
Torba Filtre sistemleri filtre gövdesi ve torba filtrelerden oluşmaktadır. Filtre gövdesi suyu arıtacak ana eleman olan torba filtreye yuvalık görevi yapar. Filtre gövdeleri PVC malzemelerden imal edilebilir. İçeriden dışarıya olan sıvı akışı ile tüm partikül ve pislikler torba filtrenin içerisinde kalmaktadır. Torba filtre kirlendiği zaman yıkanabilir özelliktedir

PASLANMAZ ÇELİK TORBA FİLTELER

PASLANMAZ ÇELİK TORBA FİLTELER
Aqualine Paslanmaz Çelik Torba Filtre sistemleri filtre gövdesi ve torba filtrelerden oluşmaktadır. Filtre gövdesi suyu arıtacak ana eleman olan torba filtreye yuvalık görevi yapar. Filtre gövdeleri paslanmaz çelik malzemelerden imal edilmektedir. İçeriden dışarıya olan sıvı akışı ile tüm partikül ve pislikler torba filtrenin içerisinde kalmaktadır. Torba filtre kirlendiği zaman yıkanabilir özelliktedir.

PVC Çoklu Kartuş Filtreler

PVC ÇOKLU KARTUŞ FİLTRELER
PVC Kartuş Filtre Sistemleri, filtre gövdesi ve kartuşlardan oluşmaktadır. Filtre gövdesi suyu arıtacak ana eleman olan kartuşlara yuvalık görevi yapar. Filtre gövdeleri PVC malzemelerden imal edilmektedir. Kartuş Filtre Sistemlerinde kullanılan kartuşlar değişik mikron hassasiyetlerine sahiptir. Bu nedenle değişik kapasiteler için uygun hassasiyette uygun sayıda ve uygun özellikteki kartuşlar ile mikron mertebesinde hassas filtrasyon yapmak mümkündür. Filtreye giren ham suyun özellikleri, filtrelerin kullanım süresi ve kartuşların kirlenme sürelerini etkileyen kriterlerdir. Kirlenen kartuşlar filtrenin basınç kaybını arttıracağı gibi filtreleme hassasiyetini de azaltacağı için değiştirilmelidir.

PASLANMAZ ÇOKLU KARTUŞ FİLTRELER

PASLANMAZ ÇOKLU KARTUŞ FİLTRELER
Aqualine Paslanmaz Çelik Kartuş Filtre Sistemleri, filtre gövdesi ve kartuşlardan oluşmaktadır. Filtre gövdesi suyu arıtacak ana eleman olan kartuşlara yuvalık görevi yapar. Filtre gövdeleri paslanmaz çelik malzemelerden imal edilebilmektedir. Kartuş Filtre Sistemlerinde kullanılan kartuşlar değişik mikron hassasiyetlerine sahiptir. Bu nedenle değişik kapasiteler için uygun hassasiyette uygun sayıda ve uygun özellikteki kartuşlar ile mikron mertebesinde hassas filtrasyon yapmak mümkündür. Filtreye giren ham suyun özellikleri, filtrelerin kullanım süresi ve kartuşların kirlenme sürelerini etkileyen kriterlerdir. Kirlenen kartuşlar filtrenin basınç kaybını arttıracağı gibi filtreleme hassasiyetini de azaltacağı için değiştirilmelidir.

SEPERATÖR FİLTRELER

SEPERATÖR FİLTRELER
Separatör Filtre sistemleri özgül ağırlığı sudan fazla olan katı maddelerin ve partiküllerin santrifüj kuvveti etkisi ile sudan uzaklaştırılması prensibine göre çalışır. Su, giriş bölmesine teğet olarak girerken oluşan santrifüj etkisi nedeni ile sudan ağır olan partiküller, cihaz çeperlerine doğru savrulur ve spiral hareketlerle toplama bölgesine doğru inerler. Filtrenin alt haznesinde toplanan partiküller periyodik veya sürekli olarak manuel veya otomatik olarak boşaltılır. Partiküllerden ayrılmış olan su, separatörün ortasındaki girdap vasıtası ile yukarı doğru çekilir ve çıkış hattına geçer.

Separatör Filtrelerin Özellikleri
Separatör Filtreler kesintisiz 24 saat çalışabilme özelliğine sahiptir.
70 mikrona kadar tüm partikülleri tutar.
Yüksek kapasite aralıklarında çalışabilir
Otomatik olarak kendini temizleme özelliğine sahiptir.
Temizlik esnasında suyun kesilmesi gerekmez.
Yedek parça istemez, içinde hareketli parça yoktur.
Bakımı sadece katı maddelerin toplandığı hazneyi temizlemekten ibarettir.
Basınç kaybı sabittir, yüksek kapasitelerde bile debide değişim olmaz.
İçinde filtre elemanı olmadığı için tıkanma riski yoktur.

STYRE Kartuş Kılıfları

STYRE Kartuş Kılıfları
Kolay kurulum ve bakım
Korozyon önleyici FRD kılıf dizaynları
Yüksek kimyasal dayanıklılık
Kompakt kullanım ve düşük kullanım alanlarına uygun dizayn
Modüler dizayn

REKABETÇİ YATIRIM
STYRE sistemleri korozyon önleyici FRP kılıflar kullanılarak tasarlanmıştır; böylece yatırım başlangıç maliyetini tipik çelik kılıflara oranla %50’ye kadar düşürür.

DÜŞÜK BAKIM MALİYETİ
Gelişmiş katlamalı filtre medyası dizaynı verimlilik ve performans sağlar. Medyanın uzatılmış yüzeyi daha uzun element ömrü sağlar, böylece daha az değiştirme gerektirir. Azaltılmış filtre kullanımı atıkları minimize eder, operatör müdahalesini ve çalışmama süresini azaltır.

KULLANIM KOLAYLIĞI
Kılıf kapılarını açmak için gereken kaldıraç veya hantal sepet gibi ağır ekipman gereksinimini ortadan kaldırdık. Filtrasyon elementlerine erişim neredeyse hiçbir alet gerektirmemektedir.
Kolay kaldırılır, kolay kilitleme halkası
Kapak plakası üzerinde uygun tutma yeri
Kolay giriş ve çıkış için elementlerin üzerinde ergonomik tutma yeri
Hızlı element erişimi ve hassasiyet sıralaması için güdümlü sekmeler.

KOMPAKT DİZAYN
Rakip kılıflardan %50ye kadar daha düşük kaplama alanı sunar.

UYGULAMALARI
Ön Arıtım
RO Ön Filtrasyonu
Deniz Suyu Deiyonizasyonu
Kondansant Su Filtrasyonu
Güç üretiminde sıcak su geri kazanımı
Biyoeczacılık pazarında API, Solvent ve su filtrasyonu
Şişelenmiş su filtrasyonu
Yüksek fruktoz, Yemeklik sıvı yağ, meşrubat ve süt
Boya ve kaplamalar
Petrokimyasal ve rafineriler
Mikroelektrik, film, fiber ve reçine

STYRE KARTUŞ FİLTRELERİ
Su uygulamalarınızı anlamak ve kullanımının sağlıklı yaşam için önemlidir. Kimyasallardan arındırılmış sular, daha sağlıklı yaşamın ilk adımıdır. Uygulamanız için doğru su filtrasyonu metodunu bulmak ikinci adımdır.

STYRE Kartuş Filtre Avantajları Optimum filtrasyonu sağlarken, işletme maliyetini düşürmek ve genel enerji ve maliyet tasarrufu sağlamak için dizayn edilmiştir. Yüksek enerji tasarrufu Önemli oranda azalan kurulum maliyeti Düşük işletme maliyeti Yüksek yükleme kapasitesi Kurulum ve bakım kolaylığı Yüksek hizmet süresi